Bizimle iletişim kur
amy

Telefon numarası : 86-17507125642

Naber : +8617507125642

Gelişmiş Fitness - Östrojeni Güvenli ve Etkili Bir Şekilde Nasıl Azaltabilirsiniz?

September 25, 2022

1. Daha fazla yemeniz önerilen yiyecekler

 

1. Daha fazla lif alın.

 

Karaciğer, östrojeni sindirim sırasında bağırsaktan geçen safra asitlerine atar.Diyet lifi, östrojenin safradan atılmasına yardımcı olabilir.Lif bakımından zengin besinler arasında meyveler, sebzeler ve tam tahıllar bulunur.

 

2. Polifenol içeren daha fazla yiyecek yiyin:

 

Polifenoller bitkilerden elde edilen maddelerdir.Mevcut araştırmalar, kandaki östrojen seviyelerini azaltmaya yardımcı olduklarını gösteriyor.[Keten tohumu özellikle faydalıdır.Polifenollere ek olarak, östrojenin vücuttaki etkilerine karşı koyan ve östrojen üretimini etkileyen lignanlar da içerirler.Bununla birlikte, fitoöstrojenleri kendileri de içerirler, bu yüzden çok fazla almayın.

 

Chia ve susam gibi diğer tohumların da benzer faydalı etkileri vardır.

 

Birçok işlenmemiş tahıl da yüksek miktarda polifenol içerir.Yararlı tam tahıllar arasında buğday, yulaf, çavdar, mısır, pirinç, çeşitli tahıllar ve arpa bulunur.

 

3. Kükürt içeren yiyecekler yiyin.

 

Kükürt, karaciğeri detoksifiye etmeye ve verimliliğini artırmaya yardımcı olmak için karaciğere zarar veren maddeleri uzaklaştırır.Karaciğer vücuttaki östrojeni metabolize etmekten ve parçalamaktan sorumlu olduğundan, sağlıklı bir karaciğeri korumak östrojeni azaltmaya yardımcı olabilir.

 

Kükürt içeren yiyecekler arasında soğan, yeşil yapraklı sebzeler, sarımsak, yumurta sarısı ve turunçgiller bulunur.

 

4. Turpgillerden daha fazla sebze yiyin.

 

Östrojen üretimini engellemek için vücutla birlikte çalışan birçok fitokimyasal içerirler.

 

Faydalı turpgiller sebzeler arasında brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası, Çin lahanası, kara lahana, lahana yaprağı, şalgam ve şalgam bulunur.

 

5. Daha fazla mantar yiyin.

 

Birçok mantar, vücudun aromataz üretimini engellemeye yardımcı olur.İkincisi androjenleri östrojenlere dönüştürür.Sadece daha fazla mantar yemek bu dönüşüm sürecini azaltabilir ve vücudunuzdaki östrojen seviyelerini düşürebilir.[

 

Yararlı mantar türleri arasında shiitake, portobello, crimini ve baby button bulunur.zorunda!Shiitake mantarları sıklıkla gördüğümüz mantarlardır, sadece daha fazla yiyin.

 

6. Kırmızı üzüm yiyin.

 

Kırmızı üzümlerin kabukları resveratrol içerir ve tohumları proantosiyanidinler içerir.Bu kimyasalların her ikisinin de östrojen üretimini engellediği bilinmektedir.

 

Çekirdekleri ve kabukları östrojen üretimini engellediği için çekirdeksiz çeşitler yerine çekirdekli kırmızı üzüm yemelisiniz.

 

7. Uygun vitamin takviyeleri alın.

 

Vitaminler ve mineraller vücudun östrojeni işlemesine yardımcı olur.Diyet takviyeleri almak akıllıcadır, ancak bunlara tamamen güvenilmemelidir.

 

Karaciğer fonksiyonunu iyileştirmek için B kompleksi vitaminli 1 mg folik asit takviyesi alın.Düzenli veya düzensiz alkol kullanıyorsanız özellikle yararlıdırlar.

 

Bakteriyel bir dengesizlik vücudun östrojen atılımını etkileyebilir.Probiyotikler, sindirim sistemi florasının dengelenmesine yardımcı olabilir.Günde 1,5 milyar koloni birimi probiyotik alın.Probiyotikler buzdolabında saklanmalı ve günde 1 veya 2 kez aç karnına alınmalıdır.

 

Diyet lifi alımınızı artırmak için lif takviyeleri almayı düşünün.

 

Her gün standart bir multivitamin almak da iyi bir fikirdir.Bu takviyeler çinko, magnezyum, B6 vitamini ve diğer besinleri içerir.Vücudun parçalanmasına ve östrojeni dışarı atmasına yardımcı olurlar.

 

Tamam söyle ne yiyeyim yiyemediğin bir şey olmalı devam edelim

İkincisi, daha az yemek için önerilen yiyecekler

 

1. Daha az alkol alın.

 

Östrojen karaciğer tarafından metabolize edilir ve süzülür ve büyük miktarlarda alkol karaciğer fonksiyonunu azaltabilir.Karaciğer fonksiyonu azaldıkça östrojen seviyeleri yükselir.

 

Östrojen seviyeniz yüksekse, kendinizi günde 1 veya daha az içecekle sınırlayın.Zaten çok fazla östrojeniniz varsa, içmeyi tamamen bırakın.

 

2. Kafein, yağ ve şekeri azaltın

 

Bu maddeler vücutta östrojeni artıracaktır, bu besinleri mümkün olduğunca az yemeye çalışın.

 

Örneğin, sadece 1 fincan normal kahve bile vücuttaki östrojeni artırabilir.Günde 4 bardak içmek vücuttaki östrojeni yaklaşık %70 oranında artırır.

 

3, fermente edilmemiş soya fasulyesi ürünleri yemeyin.

 

Soya fasulyesi, östrojen gibi davranan "izoflavonlar" adı verilen bitki bileşikleri içerir.Bu nedenle, östrojen seviyeleriniz zaten yüksekse, fermente edilmemiş soya ürünleri yemek östrojenin etkilerini şiddetlendirebilir.

 

Fermente edilmemiş soya ürünleri arasında tofu ve soya sütü bulunur.

 

 

3. Eğitim şeklini değiştirin

 

1. Dekompresyon.

 

Stresle başa çıkmak için vücut, büyük miktarlarda testosteron ve progesteronu stres hormonu olan kortizole dönüştürür.Bu sürecin yan ürünü aşırı östrojendir.Yüksek yoğunluklu antrenman vücut üzerinde büyük bir baskıdır, bu nedenle antrenman süresi uygun şekilde kısaltılmalı ve gerçek antrenman süresi 1,5 saati geçmemelidir.

 

2. Yeterince uyuyun.

 

Kötü uyku alışkanlıkları vücuttaki melatonini azaltabilir.Melatonin, vücudu çok fazla östrojen almaktan korur, yani melatonin düşerse östrojen yükselir.

 

Her gece 7 ila 8 saat uyumaya çalışın.

 

Uyurken, odanın mümkün olduğunca karanlık olduğundan emin olun.Araştırmalar, karanlık bir odanın daha derin, daha derin uykuya yol açabileceğini ve bunun da daha fazla melatonin ürettiğini göstermiştir.

 

3. Toksin içeren şeylerden kaçının.

 

Özellikle bazı plastikler ve kozmetikler taklit östrojenler içerir.Sürekli bunlara maruz kalırsanız, bu östrojenler vücuda girebilir.

 

Kokular ve kokulu ürünler zararlı olabilir ve birçok tuvalette zararlı parabenler bulunur.

 

Plastik şişeler ve bardaklar sizi zararlı ftalatlara maruz bırakabilir.

 

Metal kutular büyük miktarlarda hormon değiştiren bisfenol bazlı propanlar (BPA) içerebilir.

 

Çamaşır suyu ve sert kimyasal temizleyicilerden çıkan gazlar da hormonları olumsuz etkileyebilir.

 

Aslında söylemesi oldukça kolay, ama aslında bunu hayatta tamamen yapmak çok zor.Elinizden gelenin en iyisini yapın, eski demir, demiryoluna ayak bastınız, bu dönüşü olmayan yoldur.