Bizimle iletişim kur
amy

Telefon numarası : 86-17507125642

Naber : +8617507125642

Tren'in yan etkileri nelerdir?

May 8, 2023

1. Kolesterol ve Kan Basıncı


Trenbolone'un gördüğümüz en zarar verici yan etkisi, kolesteroldeki değişiklikler olup, kardiyovasküler zorlanma ve sol ventrikül hipertrofisinde artışa neden olur.

Trenbolone ve diğer anabolik steroidlerin düzenli kullanımının kardiyomiyopati (kalp hastalığı) ile sonuçlandığını gördük.Bu nedenle, kardiyovasküler etkilere genetik yatkınlığı olan kullanıcılar Trenbolone'dan kaçınmalıdır.

Trenbolone kullanımını önermiyoruz.Bununla birlikte, okuyucularımızdan herhangi biri bu yoldan gitmeyi seçerse, düzenli kardiyovasküler egzersizlerin ve günde 4 gr balık yağının kan basıncını düşürdüğünü ve kalbe giden ve kalbe giden kan akışını iyileştirdiğini bulduk.

Bu tür önlemler, Trenbolone'dan kaynaklanan kardiyovasküler gerilimi tamamen tersine çevirmeyecektir;ancak, bunların ateroskleroz (damar sertleşmesi) riskini önemli ölçüde azalttığını bulduk.

Trenbolone, kolesterol seviyeleri üzerindeki yıkıcı etkileri nedeniyle Dianabol, Anadrol veya Winstrol gibi herhangi bir oral steroid ile istiflenmemelidir.Deneyimlerimize göre oral ilaçlar, karaciğerde hepatik lipazı uyardıkları için özellikle kalbe zarar vermektedir;HDL kolesterolü (plak oluşumunu azaltan sağlıklı kolesterol) azaltmaktan sorumlu bir enzim.
 

2. Testosteron Bastırma


Eksojen testosteron uygulaması vücudun endojen üretimi durdurmasına neden olduğundan, tüm anabolik steroidler doğal testosteron üretimini baskılayacaktır.

Bu nedenle, bir kişi steroid kürü kullandığında, genel testosteron düzeylerinin yükseldiğini, ancak vücut aşırı hormon düzeylerini algıladığından doğal testosteron düzeylerinin hızla düştüğünü görürüz.

Bu, Trenbolone enjeksiyonları sona erdiğinde en sonunda bir çarpışma sonrası döngüye yol açan geçici bir etkiye neden olur.

Trenbolone'un güçlü doğası nedeniyle, Tren'in HPTA'yı ciddi şekilde etkilemesi nedeniyle kullanıcıların döngü sonrası tamamen 'kapandığını' görüyoruz.Bu nedenle, doğal testosteron seviyelerinin, alınan doza, döngünün uzunluğuna ve PCT protokolüne (bu iyileşme sürecini hızlandırabilen) bağlı olarak süre ile standart seviyelere geri dönmesi birkaç hafta veya ay sürebilir.

Testosteron seviyelerinin kapatıldığı bu geçiş döneminde, hastalarımızda depresyon, erektil disfonksiyon, azalan libido, düşük enerji seviyeleri ve genel sağlıkta azalma görüldü.

 

3. Olası Jinekomasti


Trenbolone'da aromatizasyon veya östrojen reseptörlerinin uyarılması meydana gelmeyecektir.Bu nedenle, bazıları Trenbolone'un jinekomastiye neden olamayacağını varsayar - ki bu doğru değildir.

Östrojen, yeterince yüksekse erkeklerde kadın göğüs dokusunun genişlemesine neden olabilen kadın cinsiyet hormonlarından yalnızca biridir.Trenbolon'un kadınlarda adet döngülerini düzenlemekten sorumlu bir kadınlık hormonu olan progesteronu önemli ölçüde artırdığını bulduk.Erkeklerde aşırı seviyelere yükseltildiğinde, meme uçlarının şişmesine ve potansiyel olarak jinekomastiye neden olan emzirme meydana gelebilir.

Progesteron, meme bezlerindeki doku üzerinde uyarıcı bir etkiye sahip olan progestinlerle, esasen yüksek östrojen seviyelerinin etkilerini taklit eder.

Trenbolone, Dianabol, Testosteron veya Anadrol gibi östrojenik steroidlerle istiflenirse, kadın seks hormonlarının daha da fazla baskın olması ve testosteronun daha fazla negatif geri bildirim inhibisyonu nedeniyle bu etkinin daha da kötüleştiğini görüyoruz.

İlginç bir şekilde, anti-östrojenlerin progesteronun neden olduğu jinekomasti başlangıcını önlemede etkili olduğunu bulduk.

Anti-östrojen seçenekleri açısından, vücut geliştiriciler AI'leri (aromataz inhibitörleri) veya SERM'leri (seçici östrojen reseptör modülatörleri) tercih edebilir.

AI'lar, kolesterol seviyelerini kötüleştirebilen testosteronun östrojene dönüşümünü engeller.Bununla birlikte, SERM'ler aromatizasyonu etkilemeden östrojenin meme bezlerindeki etkilerini doğrudan inhibe ederek çalışır.

AI'ların dezavantajı, sağlıklı kolesterol oranları için yeterli östrojen seviyelerine ihtiyaç duyulduğu için kan basıncını kötüleştirebilmeleridir.Bu nedenle genel olarak SERM'ler kan dudaklarını olumsuz etkilemediği için jinekomastiyi önlemek için daha uygun bir seçimdir.

Bununla birlikte, en popüler iki SERM olan Nolvadex ve Clomid, progesteron seviyelerini artırabilecekleri ve deneyimlerimize göre trenin neden olduğu jinekomastiyi kötüleştirebilecekleri için Trenbolone ile alınmamalıdır.

Bu nedenle, meme uçlarının şişmeye veya şişmeye başlaması durumunda bir AI'nın hazır olması uygun olacaktır.Bu noktadan önce bir AI almayı genellikle gereksiz buluyoruz ve Trenbolone'un ortaya çıkardığı zaten ciddi olan kardiyovasküler gerginliği yalnızca şiddetlendirecek.

Vücut geliştirmecilerin aldığı iki popüler yapay zeka Letrozole (Femara) ve Anastrozole'dür (Arimidex).

 

4. Akne Vulgaris


Trenbolone, aşırı sebum üretimine neden olabilen, yağlı cilt ve akne vulgaris ile sonuçlanan oldukça androjeniktir.

Doğal olarak yüksek düzeyde sebum üretimine sahip olan hassas kullanıcıların şiddetli kistik akne yaşadığını gördük;deri altında golf topları görünümü alabilen.

Kürdeki hastalarda akneyi temizlemek için Accutane (Isotretinoin) gibi ürünlerle başarı elde ettik.Accutane, yağ bezlerini küçültmek, sebum oluşumunu azaltmak ve böylece gözeneklerin tıkanmasını önlemek için tasarlanmıştır.

Araştırmalar, 20 mg/gün Accutane'nin (Isotretinoin) orta ila şiddetli akne için oldukça etkili ve güvenli bir tedavi olduğunu göstermiştir (1).İzotretinoinin uzun vadeli etkilere sahip olduğuna ve gelecekte akne patlamalarını önlemeye yardımcı olduğuna dair kanıtlar da vardır.

 

5. Erkek Tipi Kellik


Trenbolone, anabolik steroid ailesinin en yüksek androjenik derecelerinden birine sahiptir: 500.

Bu androjenisite, yüksek dihidrotestosteron (DHT) seviyeleri nedeniyle saç folikülleri için yıkıcıdır ve kafa derisinde çekilmeye ve incelmeye neden olur.

DHT, saç folikülünün minyatürleşmesine ve kafa derisi iltihabına neden olur;ancak dökülmenin şiddeti ve toplam saç kaybı kişinin genetiği tarafından belirlenecektir.

Anabolik steroidler (özellikle Trenbolone), önemli bir süre boyunca sık sık alınırsa saç dökülmesini hızlandıracaktır.

Kısa vadede alınan AAS bir miktar incelmeye veya durgunluğa neden olabilir;ancak, DHT seviyeleri normale döndüğünde bunun genellikle döngü sonrası tersine döndüğünü görüyoruz.

Not: Genetiği güçlü hastalarımızdan birkaçı yıllarca yüksek dozda androjenik steroid (Trenbolone gibi) alabilir ve yine de belirgin bir saç dökülmesi yaşamaz.Dolayısıyla, bu yan etki büyük ölçüde genetik tarafından belirlenir.

Vücut geliştiriciler bazen testosteronun DHT'ye dönüşümünü engellemek ve böylece kafa derisindeki folikül hasarını azaltmak amacıyla Finasteride gibi 5-alfa-redüktaz inhibitör ilaçları kullanırlar.

Bununla birlikte, DHT seviyelerini düşürmenin bir döngü sırasında kas hipertrofisi ve güç kazanımları üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğini gördük.Araştırma ayrıca DHT'nin testosterondan daha üstün bir kas geliştirme hormonu olduğunu öne sürüyor (2).Bunun nedeni, hızlı kasılan kas liflerinde amino asit alımını ve protein sentezini arttırmasıdır (oysa testosteron bunu yapmaz).


6. Visseral Yağ


Birçok anabolik steroid, deri altı yağını yakar ancak iç organlardaki yağ seviyelerini artırır.

Deri altı yağ, dışarıdan görebildiğiniz şeydir, oysa visseral yağ, karın altındaki iç organları çevreler (ve çıplak gözle görülmez).

Yüksek visseral yağ seviyeleri, bir kişinin deri altı vücut yağı düşük olsa bile orta kısımda şişkin veya çıkıntılı bir görünüme neden olabilir.IFBB pro vücut geliştiricileri arasında yaygın olan hamile karın görünümü, östrojenik steroidlerin uygulanmasının neden olduğu yüksek iç organ yağından kaynaklanır.

Östrojen visseral yağ kütlesinde artışa neden olur, bu nedenle kadınların tipik olarak karın bölgesinde erkeklerden daha fazla vücut yağı depolar.

Trenbolone östrojene dönüşmese de, progesteronun vücut kompozisyonu ile ilgili olarak östrojenin belirli etkilerini taklit ettiğini görüyoruz.Bu nedenle, Tren kullanıcılarının daha belirgin karın kasları yaşaması muhtemeldir - her ne kadar potansiyel olarak daha şişkin görünen bir mide pahasına olsa da.

 

 

7. Tren Öksürüğü


Trenbolone, uygulandığında 'Tren öksürüğü' olarak bilinen solunum sıkıntısına neden olmasıyla ünlüdür.Bu, esas olarak, tipik olarak birkaç saniye süren şiddetli bir kuru öksürük nöbetidir.

Kliniğimizdeki vücut geliştiriciler ayrıca göğüste sıkışma ve bu meydana geldiğinde ağızlarında metalik bir tattan şikayet ettiler.

Vücut geliştiriciler bu histen endişe duysalar da, bu yaygındır ve tehlikeli kabul edilmez.Hastalarımız enjeksiyonların yaklaşık %20'sinde meydana gelen 'Tren öksürüğü' bildirmektedir.

Trenbolone'un neden şiddetli öksürüğe neden olduğu tam olarak bilinmemektedir (diğer enjekte edilebilir steroidlerden daha fazla);bununla birlikte, bir teori androjenik özelliklerin ana suçlu olduğunu öne sürüyor.

Trenbolon'un güçlü androjenik doğası, prostaglandinler olarak bilinen enflamatuar lipitlerin aktivasyonu nedeniyle vazokonstriksiyona neden olabilir.

Bronşun kas duvarındaki (akciğerlerdeki) vazokonstriksiyon, enjeksiyondan hemen sonra bu tür öksürüğü tetikleyebilir.

Hastalarımız Deca Durabolin veya Testosteron enjeksiyonlarını takiben öksürük bildirmiş olsa da, Trenbolone'dan daha az yaygındır.